جراحی ثانویه بینی

جراحی ثانویه یا جراحی مجدد به انجام عمل جراحی روی بینی که قبلا عمل شده باشد گفته می شود.بعضی به آن جراحی ترمیمی بینی هم میگویند،درحالی که جراحی ترمیمی به مواردی گفته میشود که ساختار بینی بدلیل تومور یا آسیب بافتی دیگری به هم ریخته باشد وجراح بخواهد آن را اصلاح کند. تعداد قابل ملاحظه ای از بیماران دکتر عباسی، بیمارانی هستند که قبلا در جایی دیگر عمل جراحی بینی انجام داده اند ولی از نظر ظاهری یا کارکرد تنفسی از نتیجه عمل خود راضی نیستند ممکن است ایراد بینی یک عیب مختصر باشد که اصلاح آن به راحتی قابل انجام است. و یا اینکه ساختار بینی به کلی بهم ریخته باشد که کار را بسیار مشکل می کند.

کسانی که قصد انجام جراحی مجدد دارند باید آگاه باشند که اصلاح بعضی ایرادات ممکن است به راحتی ممکن باشند و در مواردی ممکن است مشکل باشد،بعضی موارد که جراح اولیه قسمتی از ساختار بینی را زیاد برداشته باشد،اصلاح کامل آن ممکن است غیر ممکن باشد.در کل هرچه جراحی اولیه با دستکاری بافتی کمتری همراه بوده باشد،جراحی مجدد بینی احتمال موفقیت بیشتری خواهد داشت.

در جراحی های مجدد احتمال استفاده از غضروف گوش یا دنده وجود دارد. جراحی مجدد بینی نیاز به تجربه بالا و مهارت کافی دارد و با وجود یک جراح خوب هم ممکن است نتایج عمل کاملاً ایده آل نباشد.

دکتر عباسی در جلسه مشاوره قبل از عمل پس از معاینه دقیق بینی و برآورد میزان ایرادات بینی به خواسته ها و انتظارات بیمار توجه ویژه دارد و در صورتی که در جلسه مشاوره معلوم شود که انتظارات بیمار با انجام عمل جراحی مجدد برآورد ه می شود. توصیه به عمل مجدد می کند.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *